21.3.2018
Kategorie: Automobily

Hybridní Lamborghini budoucnosti

Hybridní technologie se postupně vkrádají do všech automobilek a jak to tak vypadá, nevyhnou se ani Sant´ Agatě. Výrobce Lamborghini se také chystá vyrábět své vozy v elektrické verzi a my vám dnes přinášíme ukázku toho, jak by takový vůz mohl vypadat.

U Lamborghini se momentálně řeší Urus, tedy velké SUV, které se dostalo do prodeje, a automobilka zahájila výrobu na plné obrátky. Neznamená to však, že chce zanevřít na to, co jí šlo vždy nejlépe a to na supersportovní automobily. Pojďme se podívat na to, jak by mohl vypadat jejich hybridní produkt, kterého se dříve či později zcela jistě dočkáme.

Náhled nám umožnil ruský designér Lazarev, který se pokusil ukázat, že hybridní automobil nemusí vypadat vůbec špatně ani v hypersportovní verzi. Jeho návrh má v sobě obrovskou dravost a působí velice exoticky.

Lamborghini Forsennato

Pojmenoval jej Lamborghini Forsennato a vůz se svou siluetou jasně hlásí ke starším bratrům. Klínový profil vozidla, který provází novinky značky Lamborghini od modelu Countache, zde samozřejmě nechybí a automobil na ostatní modely odkazuje i dalšími detaily. Například přídí, která je podobná Aventadoru a žaluzie zakrývající motor zase připomínají detail z modelu Miury. I přesto si však návrh drží svou originální notu.

Příď je velice dramatická, což způsobují široké otvory sání a také velmi úzké světlomety tvořené diodami. Nechybí ani celá kupa karbonových dílů. Záď je taktéž velmi dravá, opatřená diodovými lampami ve tvaru ležatého Y. Záď vypadá jako by si prošla válečným peklem, protože je doslova posetá množstvím otvorů a dominuje jí výrazná koncovka výfuku. Zajímavým detailem je dvojice ploutviček na střeše vozu, které připomínají býčí rohy.

Nás by vůbec nemrzelo, pokud by se takovýto návrh dostal do fáze realizace, což je ovšem velice nepravděpodobné.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: