12.7.2017
Kategorie: Motorky

Honda 150ss racer: budoucnost do kapsy

Honda 150SS Racer se představila na Bangkok International Motorshow 2017. Jedná se poměrně zajímavý koncept, který nám dává nahlédnout do budoucnosti.

Café racer budoucnosti

Podle oficiálních materiálů by se mělo jednat o moderní interpretaci klasického café raceru, což je skutečně odvážné tvrzení. Za vznikem tohoto konceptu stojí thajská divize společnosti Honda, a proto se model snaží svou velikostí i objemem co nejvíce přiblížit zdejším velice oblíbeným modelům.

Atraktivní na pohled

Motorka zcela jistě zaujme. Zejména svalnaté linie a palivové nádrže či zajímavě řešená sedadla a kapotáž v jeho okolí jsou vskutku zajímavými prvky, které oči prostě přitahují. Zaujmou také průhledné deflektory pod sedlem a blatníky a také kola z uhlíkových vláken.

Motor?

Technické parametry této zajímavosti bohužel neznáme, ovšem jeho označení i odstrojená pohonná jednotka jasně naznačují, že motor stroje pochází z modelu CBR 105R. Jedná se tak o kapalinou chlazený čtyřtaktní jednoválec o objemu 149,4, který podává výkon v sériovém provedení 13,6 kW při deseti tisících pětiset otáčkách za minutu a točivém momentu 12,88 N.m při 8500. Tyto hodnoty míří k zadnímu kolu prostřednictvím šestistupňové převodovky.

Zda nabízí stejný výkon i počet otáček také motor uložený v konceptu nám známo není. Pokud tomu však tak je, pak se zcela jistě jedná o velice svižný stroj, který sice svou rychlostí kdoví jak neohromí, ale přijdete si na chuť díky její ovladatelnosti a lehkosti, se kterou zvládá zatáčky.

Sériová výroba?

Prozatím nebylo potvrzeno, zda se tento koncept podívá i do linek sériové výroby, ovšem pokud se tak skutečně stane, pak bude pro asijský trh vyráběn s motorem z modelu CBT150R a pro ten evropský by se mohlo jednat o motor z modelu CB500F, vše jsou však jen nepodložené dohady. Nás by ovšem tento model na trhu potěšil velice.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: