18.12.2019
Kategorie: Motorky

Harley-Davidson pozastavuje výrobu svého elektrického LiveWire

Live Wire vzbudil během svého představení velký zájem a nyní jsou na něj opět upřeny oči celé komunity. Nikoliv však kvůli jedinečným výkonům na silnicích, ale z toho důvodu, že Harley-Davidson jeho výrobu zcela pozastavil.

Nový a problematický

Americký výrobce motocyklů představil svůj elektrický koncept v roce 2014 a okamžitě se díky němu zařadil mezi průkopníky. Původní projekt rozhodně zaujal a to i díky svému neotřelému designu, který v podstatě ničím neodkazoval na své starší kolegy.

Harley se následně odmlčel a v tichosti na celém projektu pracoval, aby jej představil minulý rok, zveřejnil jeho specifikace i cenu. A následně byl spuštěn i příjem objednávek. Ty by podle značky měli provádět především mladí lidé, které má motocykl nejvíce lákat.

Ovšem zájem o motocykl není takový, jaký by si značka představovala. Nejen, že se příliš zájemců nehrne, ale když už si někdo model objedná, jedná se spíše o starého piráta silnic, který má na Hárleyce již něco odjezděno, takže nápad vychovat novou generaci milovníků značky se příliš neuchytil.

Mimo problémů s poptávkou se musí značka potýkat i s technickými problémy, které doprovázejí výrobu. Ty nyní vedly až k pozastavení celého výrobního procesu, což potvrdil i samotný Harley.

Za přerušení produkce prý může blíže nespecifikovaný problém se systémem nabíjení baterie a výrobce by měl již pracovat na jeho odstranění. Někteří první majitelé motocyklu již byli dokonce požádáni, aby k nabíjení využívali jen profesionálních nabíjecích stanic.

Žádná svolávací akce však zatím vyhlášena nebyla a předpokládá se, že pokud vyhlášena bude, dotkne se jen malého počtu motocyklů, protože dodávky se rozběhly až na podzim. V případě výroby se očekává, že bude opět zahájena po vyřešení problému s nabíjením.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: