28.6.2017
Kategorie: Automobily, Videa, Zajímavosti

Goodyear CityCube: Unikátní do posledního detailu

Stejně jako vyrábějí automobilky koncepty svých vozů, i výrobci pneumatik se snaží neustále posouvat své hranice a držet s producenty vozů krok. I to je důvod, proč se na některých futuristických vozech neobjevují klasické pneumatiky, ale v konceptu se představují i pneumatiky na kterých vůz stojí.

CityCube a i-TRIL

Jednou ze společností, která pravidelně představuje své nejnovější studie, je i společnost Goodyear, která momentálně představila skutečně zajímavý model pneumatik. Nesou název CityCube a jsou speciálně navrženy pro model od značky Toyota jménem Toyota i-TRIL.

Chytré pneumatiky

Nejedná se o jen tak ledajaké pneumatiky, které jen zajímavě vypadají. Tyto gumy jsou zástupci nové generace chytrých pneumatik, které dovedou identifikovat různé podmínky, které panují na vozovce. To se jim daří díky unikátnímu designu, ale hlavně díky zabudovaným senzorům. Všechna sesbíraná data jsou okamžitě exportována do Toyoty i-TRIL, která je zpracovává v rámci svého systému určeného primárně na prevenci dopravních nehod na silnici.

Přední kola

Přední kola tohoto unikátního vozu jsou lehce nakloněná a mají úzký a vysoký profil. Díky tomu velice připomínají pneumatiky určené výhradně pro motocykly. Design pneumatikám propůjčuje mnohem lepší přilnavost a bezpečnost řízení. Jejich běhoun odvádí vodu zcela pryč ještě před zadními pneumatikami a tak vám v podstatě umetá cestičku k domovu.

Zadní kola

Zadní pneumatiky jsou pak mnohem pevnější a je pro ně charakteristický asymetrický dezén. Jejich primárním úkolem je zajišťovat co možná největší stabilitu při zatáčení vozidla a tím chránit celou posádku. Zlepšují také trakci vozu a celkově navyšují bezpečnost všech zúčastněných během silničního provozu. O těchto pneumatikách by se tak s klidem dalo říci, že se jedná o pneumatiky budoucnosti, které budou určeny především pro elektrické automobily.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: