28.12.2016
Kategorie: Automobily, Značky

Facelift sedmé generace Golfu již brzy

Automobilka Volkswagen chystá faceliftovanou sedmou generaci Golfu, svého nejpopulárnějšího modelu. Premiéra tohoto automobilu by měla přijít začátkem listopadu, ovšem k vidění byla již mnohem dříve.

Pařížský autosalon se nesl ve znamení odhalování pokrokového konceptu od značky Volkswagen s názvem I. D., který je označován za revolučního průkopníka v oblasti elektrických vozů. Mnozí však očekávali premiéru sedmé generace Golfu, které se však nedočkaly. Ale! Automobil zde k vidění byl a to ve formě e-Golf Touch. Ten se přitom představil již v Las Vegas.

Premiéry jsme se sice nedočkali, ale můžeme odhadnout, co nás u nové generace čeká. V oblasti exteriéru příliš mnoho změn nehledejme. Dočkáme se snad jen nového LED osvětlení. O něco lepší to je v oblasti interiéru, kde se dočkáme nového multimediálního systému a většího dotykového displeje.

black_vw_golf_gte_charging_fl

Dřívější zprávy prozradily, že nová obrazovka by měla mít úhlopříčku 9,2 palce a samozřejmostí bude i možnost spárování s chytrým telefonem. Tou nejdůležitější novinkou by však mělo být ovládání za pomocí gest. Modernizovaný golf by se měl dočkat i digitálního přístrojového štítu, který již byl v e-Golf Touch použit.

Další změny

Další změny se pak odehrají pod kapotou, kde by se měla objevit nová generace motorů. Zážehové jednotky by měl zastupovat tříválec 1.0 TSI a čtyřválec 1.5 TSI. V případě vznětových motorů je očekáván příchod nového 1.5 TDI.

Automobil by měl nabídnout i 48V benzínový mild hybrid, který bude kombinovat tříválec přeplňovaný elektrickým kompresorem s generátorem. Pro zachování energie má sloužit levná olověná baterie. Cílem vozu je reálná spotřeba 4,7 litru na sto kilometrů. Náklady na výrobu a tedy i cena pro zákazníka by měla být stejná jako u dieselových verzí vozu.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: