11.7.2018
Kategorie: Automobily, Zajímavosti

Elektrické Ferrari nejdříve za 4 roky

Italský výrobce sportovních automobilů nehodlá nabízet v rámci svého současného pětiletého plánu ani jeden elektromobil. Hon na Mission E od Porsche či Roadster od Tesly se tedy prozatím odkládá.

I Ferrari dělá výjimky

Ferrari představuje poměrně konzervativní značku, která se věnuje tradičním sportovním a supersportovním automobilům a také GT vozům s osmiválcovými a dvanáctiválcovými motory. Své tradice narušuje jen velice decentně, vždy s úspěchem. Důkazem toho je i model FF spolu se svým nástupcem GTC4Luss, který disponuje pohonem všech kol či s hypersporty LaFerrari a LaFerrari Aperta, které využívají hybridní pohonný systém.

V současné době připravuje příchod novinky, která bude představovat historický mezník, kterým bude SUV značky Ferrari. To ovšem nebude jedné porušení tradic. Původně se měl součástí pětiletého výrobního plánu stát také elektrický automobil. Ovšem podle nejnovějších informací se vedení automobilky rozhodlo prozatím do současného výrobního plánu tento automobil nedávat. A to znamená, že se elektromobilu se vzpínajícím se koníkem na přídi dočkáme nejdříve v roce 2024.

V současném plánu ne

V rámci současného plánu bychom se měli dočkat pouze nového hybridního modelu, který by měl být vyráběn v limitované edici stejně jako LaFerrari a jeho premiéra by se měla uskutečnit na autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem v roce 2019. Podle nejnovějších informací se odhaduje, že by se mělo jednat právě o nové SUV.

Na tento model pak chce prý Ferrari navázat ještě minimálně jedním modelem s hybridním pohonem a až teprve po něm bychom se měli dočkat, tedy někdy okolo roku 2022 pro sériovou výrobu určeného elektromobilu. I když plány italské automobilky se mohou změnit v podstatě kdykoliv a vše může být nakonec jinak.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: