23.1.2019
Kategorie: Automobily, Videa, Zajímavosti

Elektrická revoluce v podání Volkswagenu se blíží, na výhodný elektromobil si ještě počkejte

Volkswagen má v plánu zahájit v letošním roce svou elektrickou éru. Hodlá tak učinit kompaktním modelem I.D. Neo, který bude nahrazovat současný e-Golf.

Elektřina na silnici

Volkswagen má velice velkolepý plán. Chce dosáhnout stejné revoluce, jak kdysi s modelem Beetle. Představí prvního zástupce své nové elektrické rodiny I.D., kterým bude kompaktní hatchback jménem Neo. Automobilka již nyní testuje tento model v Africe, kde byly zachyceny také první špionážní snímky tohoto vozu.

Přesto, že ty ukazují automobil stále ukrytý pod notnou vrstvou kamuflovací fólie, patrná je již silueta i aerodynamická kola. Novinka vychází z konceptu I.D., který v roce 2016 příchod tohoto modelu oznamoval. Zachován by měl být i tvar automobilu, stejně jako jeho rozměry, designové prvky a rozměry kol. Naopak těšit se nemůžeme na původní přední i zadní světla, která budou mít jinou podobu.

Technika

Novinka stojí na základech MEB platfromy, která byla vyvinuta speciálně pro použití v elektromobilech. Vyrábět se bude v závodě v Německém Zwickau a hlavním prioritou vozu bude přívětivá cenovka na úrovni dieselového Golfu. Kabina bude prostorná srovnatelně s Passatem.

Automobil bude nabízen ve třech variantách, které budou poskytovat rozdílný dojezd. 48 kWh baterie, urazí 330 kilometrů na jediné nabití, dále 55 kWh variantu s dojezdem 450 kilometrů a vrcholnou 62 kWh verzi s dojezdem 550 kilometrů. Postupem času bude automobilka vydávat další elektromobily. Další přijde na řadu crossover vycházející z konceptu I.D. Crozz a také velkoprostorový model postavený na bázi I.D. Buzz. Dále se počítá s elektrickým sedanem, a elektrickým kombi. Platformu MEB pak budou využívat i další vozy z koncernu VW Group.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: