29.3.2017
Kategorie: Automobily

Druhá generace Yetiho přistižena na dálnici!

Novinka Škoda Auto v podobě druhé generace modelu Yeti má svou premiéru již na spadnutí. Doposud se automobilce dařilo držet tajemství podoby modelu pod pokličkou, ovšem až do teď, kdy byly pořízeny špionážní fotografie vozu.

Automobil by měl představovat kompaktní SUV, které bude vycházet z podoby většího modelu Kodiaq. Prozatím o jeho podobě příliš mnoho nevíme. Jistá je pouze přední maska automobilu, která bude mít mnoho společného právě s větším bratrem. Zároveň se bude vůz velmi blížit podobě koncernové konkurence od Seatu jménem Alteca. Trochu nám o podobě však napověděly špionážní fotografie pořízené v tuzemsku.

Ty se objevily až nedávno. Automobil byl načapán na silnici z Jičína do Mladé Boleslavi. Fotografovi se automobil zpočátku jevil jako Kodiaq, ale čím více se k automobilu blížil, tím víc mu bylo jasné, že zde proporce nesedí. Maskování pak prozradilo, že se jedná o novinku, kterou nemůže být nic jiného, než Yeti.

Fotoaparáty jsou naštěstí dnes v každém mobilu, a tak bylo několik snímků pořízeno. Ulovit Yetiho se tak již konečně povedlo, tedy prozatím alespoň toho na čtyř kolech. Je ovšem jasné, že před ženevskou premiérou bude novinek stále víc a víc. A jak se vlastně bude český Yeti lišit od španělské Altecy?

Z fotek je jasné, že automobil bude mít jiné umístění zpětných zrcátek, která budou připevněná do růžků rámů k A sloupku. Jiný je také tvar zadního sloupku a jiné bude nejspíše i zadní okno. Navíc příď bude vyvedená ve stylu Kodiaqu. Jiné budou nejspíše i zadní svítilny. Ty prozatím kryje decentní kamufláž.

Automobil se celkově jeví více, kompaktněji než Kodiaq, má jistější postoj a celkově působí více, seriózněji. My osobně se na něj velice těšíme a především jsme zvědaví na cenovku, která se bude pohybovat v podobném rozmezí jako model Alteca.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům:
Štítky:, ,