20.6.2018
Kategorie: Automobily

Čtvrtá generace Focusu se nápadně podobá Volvu!

Ford představí již čtvrtou generaci svého slavného modelu Focus. Ta by se měla představit co nevidět a tak společnost začala pomaličku odhalovat detaily tohoto vozu, které prozrazují, že Ford hledal opět inspiraci u konkurence.

Video s řadou cizích detailů

Pro Ford představuje model Focus klíčový automobil a to především na evropském trhu. Jeho premiéra proběhla 10. dubna a tak je nejvyšší čas pro postupné odhalování automobilu. První detaily se nám představily na videu, které na svém facebooku zveřejnilo rumunské zastoupení americké automobilky.

Na videu je vidět hned několik detailů, které v mnohém připomínají detaily, které již v minulosti použila automobilka Volvo. Tak například světlomety jsou u nového Focuse řešeny led pruhem, který se nápadně podobá slavnému Thorovu kladivu u novějších modelů Volva. A podobnost také najdeme na víku kufru automobilu, na kterém je nápis Focus opět vyveden velice podobně, jako tomu bylo s nápisem Volvo u víka kufru modelu XC40 severské značky.

Starého psa…

Jak tak vypadá, tak designéři Fordu opět hledali inspiraci u konkurence. Tak již učinili v minulosti, kdy se inspirovali značkou Aston Martin. Paradoxní na celé situaci navíc je to, že jak Aston, tak i Volvo, v minulosti Fordu patřily.

Stále je však o novince jen pramálo informací. Budeme si tak muset počkat na premiéru, kde nejdříve představí pětidveřový hatchback. Karosářská verze kombi by se pak měla představit na podzim. A novinka by se dokonce měla představit i ve verzi sedan.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: