1.11.2017
Kategorie: Motorky

Confederate Motorcycles vsází na elektřinu

Pokud neznáte výrobce motorek jménem Confederate Motorcycles, pak děláte velkou chybu. Tento výrobce produkuje motocykly, které lze jen stěží někam zařadit. Nyní se však s nimi loučí a chce se věnovat výrobě čistě elektrických motorek.

Tato společnost ze Severní Ameriky byla založena již v roce 1991 a hned od začátku se soustředila na konstrukci velmi malých sérií netradičních motocyklů. V současné době nabízí pouze jeden jediný model a to FA-13 Combat Bomber. Ten bude vyráběn pouze v sérii 22 exemplářů a jeho cena bude 155 tisíc amerických dolarů. Srdcem stroje bude velký, vzduchem chlazený vidlicový dvouválec, disponující výkonem 110 kW.

Tento model by měl být zároveň posledním modelem, který bude využívat motor spalující benzín. Důvodem mají být změny, které budou společnost provádět v konstrukci motorů i designu motocyklů. A právě konvenční motor označuje za věc, která by je brzdila v rozvoji. Změny budou tak radikální, že se výrobce dokonce přejmenuje z Confederate Motorcycles na Curtiss Motorcycles a s podporou společnosti Zero Motorcycles, která patří mezi nejúspěšnější výrobce elektřinou poháněných motocyklů, se pustí do vývoje vlastních elektrických strojů.

Nemusíme se však bát, že by se výrobce motocyklů vzdal své neotřelé jedinečností. I nadále chce pokračovat ve svém stylu vytváření motorek jako v dobách, kdy vyráběl motorky s klasickým konvenčním pohonem. Neotřelé tak budou konstrukce rámů i podvozků a samozřejmostí je také zcela neobvyklý design motorek. Jednotlivé modely poté budou vznikat opět ve velmi omezených sériích. Zboží Curtiss Motorcycles tak bude stejně exkluzivní jako předchůdci pelášící na benzín. Pokud tedy prahnete po něčem skutečně jedinečném, jsou motorky od toho výrobce pro vás tím pravým!

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: