17.10.2018
Kategorie: Automobily

Čím zaujme Škoda Vision RS? Toto jsou hlavní lákadla!

Jedna z letošních dlouho očekávaných novinek mladoboleslavské Škodovky je celkem jasná. Jedná se o automobil Škoda Vision RS, který má přinést hned několik lákadel. Společně se můžeme podívat na ty nejvýznamnější. To, na co automobilka láká primárně, má být cenová dostupnost tohoto hybridu. To však nemá být jediná konkurenční výhoda, se kterou má automobilka přijít.

Unikátní design

Pokud Škoda Vision RS rozhodně něčím zaujme, tak je to vzhled. Už na první pohled je jasné, že by se nemělo jednat o auto, které zapadne mezi ostatními. Je sice pravdou, že reálná podoba se může v budoucnu ještě upravit, ale doufejme, že tomu nebude nijak výrazně. Mezi hlavní dominantní prvky patří:

  • Dvacetipalcová kola
  • Bezrámové dveře
  • Výrazný spojler

Poměrně zajímavé jsou i přední světla, která stylově zasahují do kapoty. Auto zkrátka působí velmi zajímavým dojmem.

Dobrý výkon

K dispozici bude hned několik motorizací. My se podíváme na tu, kterou využívá i představená studie a kterou lze označit za variantu nejzajímavější. Základem má být benzinový motor o objemu 1,5 litrů a výkonu 150 koní. Ten bude dále doplněn ještě elektromotorem. Díky tomu je možné počítat s celkovým výkonem 245 koní. Čistě na elektřinu zvládne automobil ujet až 70 kilometrů a jeho zrychlení z 0 na 100 je 7,1 sekundy.

Povedený interiér

Škoda Vision RS nezajme jenom svým ostrým vzhledem, popřípadě také svým výkonem. Zapomínat nelze také na velice povedený interiér. Hlavní lákadlo je celkem jasné. Mělo by se jednat o sportovní sedačky. A to nejenom vpředu, ale pochopitelně také vzadu. A zde bude ještě eden unikát. A to v podobě samostatných sedaček. To sice snižuje možnou praktičnost, ale jasně to nahrává faktu, že mluvíme o RS, tedy sportovním modelu se vším všudy. A pokud vás zajímá více informací, přinese je pochopitelně autosalon v Paříži.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: