14.2.2018
Kategorie: Automobily

Chevrolet Silverado 2019 a to, co zatím víme

Chevrolet stáhl plachtu z nového Silverada a odhalil tak svoji vlajkovou loď, která váží více jak půl tuny. Automobilka neposkytla příliš mnoho nových informací, ale je tu několik věcí, které víme jistě. K dispozici bude nová Trailboss výbava, ložné podlahy, vysokopevnostní ocel a celá řada dalších vylepšení. Pojďme se blíže podívat na to, co víme a hádáme.

Chevy přepracoval Silverado do podoby, která tu nebyla

Chevy byl přepracován téměř od podlahy. Neexistuje zde žádný náznak retra a to je dobře. Rozlučte se s blatníky z roku 1973. Zaoblené narážky pokračují až k předním blatníkům a určitě si oblíbíte vyklenutí okenní linie na zadních dveřích.

Specialitkou jsou červené tažné háky vpředu nebo dvoulůžkové pětipaprsková černá kola. V zadní části se setkáte s maximálním nárazníkem, který disponuje duálním výfukem v chromu. Co se týče materiálů, Chevy zatím potvrdil jen ocelovou slitinu vyšší třídy, která má větší pevnost a sníženou hmotnost. Nikde ani zmínka o uhlíkovém vláknu. To jsou všechny informace, které Chevy poskytl.

Interiér v roušce tajemství

Bohužel nic nevíme o interiéru, který bude mít Silverado. Chevy nic nesdílí a nikde není šeptanda. Špionážní fotografie však ukazují aktualizovaný interiér s 8,0 palcovou obrazovkou, dvouzónovou klimatizací a redesignovým systémem ovládání.

Také očekáváme tři standardní velikosti kabiny a možnost prémiových materiálů. Zda se naše věštba vyplní, to se dozvíme až na jaře.

Výkon pro půl tunový stroj

Co se ukrývá pod kapotou je nám také neznámé. Indicie naznačují, že k dispozici bude více kombinací. Někdo tvrdí, že Chevy představí 10-stupňovou automatickou převodovku a turbodiesl Eco motor o objemu 3,0 litru a možná 4,5 litrový V-8 Duramax. Buď jak buď jedno jisté. Silverado pokračuje s pohonem zadních kol a pohonem všech čtyř kol.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: