5.12.2018
Kategorie: Financování, Zajímavosti

Chcete si vydělat? Najděte první automobil Lotusu…

Mít ve svém muzeu první vyrobený automobil je výsostnou ctí jen několika málo automobilek. Takovou čest by nyní chtěl mít i Lotus, ovšem nebude to mít vůbec jednoduché, protože nikdo neví, kde se nachází.

Kde by mohl být?

Legendární britská automobilka jménem Lotus slaví 70. výročí a v rámci něj by ráda chtěla nalézt svůj vůbec první vyrobený automobil. Ten vznikl pod rukama zakladatele značky Colina Chapmana v jeho garáži v roce 1948, nesl jméno Mark I. a Colin s ním byl schopen vyhrát nejeden závod.

Chapman však v té době rozhodně netušil, do jak velkých rozměrů se jeho podnik rozroste s tak s tím jak potřeboval, aby byly jeho vozy lepší, potřeboval i více peněz a tak svou prvotinu prodal. Inzerát si podal v tehdejším plátku Motor Sport a nakonec kupce skutečně našel. Unikátní vůz mu prodal za 135 liber. Jediné co o kupci dodnes víme je jen to, že pocházel ze severu ostrovů.

Dále se však nad Mark I. uzavírá voda a veškeré stopy k jeho vypátrání končí. To by mohlo znamenat také to, že se automobil dostal mimo ostrovy, kde jej někdo mohl ve finále i zcela zlikvidovat, protože netušil. jaký poklad doma má.

Hledejte

Model byl předělanou variantou verze Austin Seven. Chapman mu v rámci své technologické filosofie namontoval lehčí panely karoserie, které bylo jednodušší demontovat a pak nasadit. Zadní část byla navíc rozšířená, protože Lotus byl schopný převážet dvě rezervy najednou.

Pro automobilku představuje vůz jakýsi největší poklad, který by mohla získat. I proto za nalezení ztraceného syna přislíbil značnou odměnu. Zda se však automobil podaří najít, je věc velice těžká, protože badatelé to nebudou mít vůbec jednoduché.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům:
Štítky:, ,