8.11.2018
Kategorie: Automobily

Chcete Rapid? Počkejte si na jeho nástupce, ponese jméno Scala

Škoda Vision RS je koncept, který je jasnou budoucností značky. Jedná se koncept, který naznačuje, jak bude vypadat výrobní verze pokračovatele Rapidu a rozhodně se jedná o povedenou záležitost.

Už teď to auto milujeme!

Škodovka vytvořila skutečně něco výjimečného, co by mohlo okamžitě konkurovat Golfu GTI či Hyundai i30 N. Klasická Octavia RS proti němu vypadá spíše střídmě a my chceme tedy vědět, do jaké míry se bude sériová verze, která by podle posledních informací měla nést označení Scala, podobat konceptu?

Škodovka by chtěla, aby novinka překonala prodeje modelu Rapid až dvojnásobně, tedy aby se prodalo před 130 tisíc kusů ročně. A pokud by novinka vypadala tak jako koncept, rozhodně by s tím neměla mít problém.

Vision RS je totiž povedenou záležitostí do posledního detailu. Mohou za to mohutné boky, výrazně tvarovaná příď vozu a dynamická záď. K tomu připočítejte bezrámová okna a celkovou dynamiku designu vozu a máte automobil, po kterém by se zákazníci utloukli.

Uvnitř vozu se pak nachází hybridní hnací ústrojí, tzv. plug-in hybrid, který kombinuje 1.5 TSI spolu s elektromotorem. Dohromady dávají výkon 245 koní, což představuje zrychlení z nuly na 100 za 7,1 sekundy. Čistě na elektřinu je automobil schopen ujet až 70 kilometrů. S vozem však budou samozřejmě v nabídce i klasické motorové verze. Diesel však nečekejme. Základem budou litrové přeplňované tříválce a i čtyřválec 1.5 TSI, který by měl spalovat i zemní plyn.

Kdy přijde konečná podoba?

Na tiskovce skutečně padlo, že by novinka měla mít mnohé společné s výrobní verzí. Zda tomu tak skutečně bude, se dozvíme ještě tento rok, protože Škoda slíbila že model do konce roku kompletně představí.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: