4.3.2020
Kategorie: Financování

Chcete ostré kombi? Počkejte si na Peugeot 508 Sport Engineered

Koncept zazářil na letošním zářijovém autosalonu v Ženevě. Do prodeje se dostane již letos v březnu.

Velké překvapení

Když automobilka Peugeot představila koncept modelu 508 Eport Enginnered, všichni jen nevěřícně žasli, především pak, nahlédli-li do prospektů s technickými parametry. Pod kapotou této stylovky se totiž podařilo vtěsnat tři motory, které roztáčí obě nápravy. O pohon předních kol se stará kombinace benzínového čtyřválce Puretech 200 o výkonu 200 koní, a elektromotoru o výkonu 81 kW. Zadní kola jsou pak roztáčena elektromotorem o výkonu dalších 147 kW.

Sofistikované pohonné ústrojí nabízí akceleraci z 0 na 100 za 4.3 sekundy a maximální rychlost 250 kilometrů. Čistě na elektřinu by přitom měl vůz ujet až 50 kilometrů. Zkrátka vše vypadá až moc dobře, než aby se všechny údaje promítli i do výrobní verze. Jenže co se zdá jako nemožné, se nejspíše stane skutečností.

„(Model) 508 Sport Engineered bude představen v příštím roce, objednávky budou přijímány od března a první kusy by měly být doručeny v říjnu 2020,“ uvedl Jean-Philippe Imparato, šéf značky Peugeot. „Myslím si, že to bude velký úspěch, protože celkové náklady vlastnictví tohoto vozu – s výkonem 360 koní, pohonem všech kol a emisemi méně než 50 g CO2 na kilometr – budou jen o 300 euro měsíčně vyšší, než u standardního modelu 508 plug-in hybrid.“

Peugeot tak dává jasně, najevo, že je připraven na budoucnost, a zároveň nechce, aby byla budoucnost nudná. Zároveň Imparato hovořil o konceptu autonomního vozu E-Legend, který by se měl inspirovat modelem 504 Coupe z roku 2017. Zástupci automobilky jsou nadšeni z dobrých ohlasů, ovšem vývoj by vyšel na 150 milionů eur. Automobilka se proto chce nejdříve vypořádat s přechodem na elektromobilu a poté se rozhodne, zda do projektu bude investovat.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: