5.9.2018
Kategorie: Videa, Zajímavosti

Chcete bezpečný automobil? Kupte si Volvo! Jeho bezpečnost dokazuje i hrůzná nehoda s kamionem

Při výběru vozu se mnoho lidí zabývá krom výkonu a spotřeby také jejich bezpečností. Pokud jde i vám o skutečně odolný vůz, pak byste měli zvážit nákup Volva. Proč? Tyto vozy mají okolo sebe již řadu let auru naprosté nezničitelnosti a testy to jen potvrzují. Ovšem laboratorní podmínky, nikdy nedovedou dobře nasimulovat podmínky reálného provozu.

Bezpečnost na prvním místě

Díky kamerám v jednom voze se však můžeme podívat na odolnost vozu Volvo v běžném provozu. Volvo se již od svých počátků snaží věnovat bezpečnosti maximální pozornost a tak produkuje ty vůbec nejbezpečnější automobily. Důkladný vývoj pak pravidelně testují nezávislé společnosti jako například Euro NCAP, od které si Volvo od roku 2005 odnáší se všemi svými modely maximální počet hvězd.

Tvrdá srážka

A Volvo si nevede o nich hůř ani v praxi. Má dokonce modely, za jejichž volantem doposud nezahynul ani jeden člověk. Jejich odolnost potvrzuje také poslední srážka modelu XC70 z let 2007-2016, který se čelně srazil s kamionem značky Scania.

Nehoda se prý odehrála v rychlosti kolem 60 kilometrů v hodině a je vidět, že v ní nedošlo k čelnímu střetu plnou šíří přídě vozu, ale pouze její částí. I tak se jednalo o velmi vážný střet, ze kterého však řidič Volva vyvázl prý naprosto bez zranění. Volvo tak opět dokázalo, že je schopno ochránit jak sebe, tak i svou posádku na 100%. Není proto divu, že jsou vozy této značky vyhledávány všemi, kteří chtějí co možná nejvyšší bezpečí pro sebe a svou rodinu.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: