29.8.2018
Kategorie: Automobily

Byton K-Byte: elektrikář z Číny

S elektromobily jako by se v poslední době roztrhl pytel. Jedním z jejich výrobců je i Byton, který nyní představil svůj druhý koncept K-Byte.

Byton K-Byte

Značka se představila poprvé na letošním veletrhu CES v Las Vegas, kde také odprezentovala svůj první koncept elektrického SUV. Ten byl tehdy představován jako Byton Concept, ovšem dnes jej známe pod názvem M-Byte, který se dostane již v příštím roce do sériové výroby.

M-Byte k sobě nyní dostal sourozence, který nese název K-Byte. Jedná se o druhého zástupce značky, který je stejně jako crossover prezentován jako koncept, který bude sloužit pro sériově vyráběný model.

Byton K-Byte zaujme především svým designem, který navazuje na zmíněný crossover. Jeho tříprostorová karoserie však působí ještě více dynamičtěji. Byton o automobilu prozatím moc nemluví co se týče technických parametrů. Značně však vyzdvihuje jeho funkční styl a emoce, které automobil budí.

Plný technologií

Krom vzhledu zaujmou i některé technické prvky automobilu, který je schopen nabídnout autonomní řízení čtvrté úrovně. Systém využívá LiDAR systém, jehož systémy jsou uloženy ve výsuvných pouzdrech na bocích i střeše vozu.

Byton by rád uvedl vůz do výroby do roku 2020, ve kterém chce nabízet hned celou flotilu testovacích prototypů. Tato vozidla pak budou sloužit i pro vývoj systémů, kterými budou osazeny klasické sériové modely.

K-Byte se má podle plánů proměnit v sériově vyráběný automobil v roce 2021. Nejdříve bude nabízen na čínském trhu a poté zamíří na ten Evropský a severoamerický. Finanční jistotu značce zajišťují investoři, mezi kterými je například FAW Group či Contemporary Amperex Technology.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: