15.8.2018
Kategorie: Automobily, Zajímavosti

Buďte vidět se starým Golfem!

Chcete aby se za vámi a vaším vozem každý otočil, pokud jste fanda do Golfu, pak máte nyní dvě možnosti. Buď si koupíte zcela nové GTI, a nebo si za ještě trochu vyšší sumu koupíte raritní GTI první generace. V obou případech je však zájem kolemjdoucích zaručen.

Legenda GTI

GTI je u fanoušků vozů Golf doslova uctívané. Moc dobře totiž ví, že tato tři písmenka udělají z automobilu skutečnou radost. Označení se u Golfu používá od 70. let a sportovní produkty s tímto označením jsou v nabídce Volkswagenu dodnes. Chcete-li nový Golf GTI, pak si připravte částku minimálně 699 tisíc korun. Pokud budete chtít to vůbec nejlepší, pak 752 tisíc za verzi Performance s elektronicky řízenou uzávěrkou diferenciálu na přední nápravě.

Můžete však mít ještě dražší Golf. Tím je zcela unikátní a netknuté GTI první generace, které v sobě ukrývá šestnáctistovkou o výkonu 81 kW s mechanickým vstřikováním. Akcelerace z nuly na sto u tohoto vozu činí něco málo přes 6 sekund a maximální rychlost činí 190 km/h.

VW je možné najít i na dražbě

Unikátní kousek může říkat pane třeba i vám, stačí najít vhodnou dražbu. Pokud budete mít dostatečnou sumu tedy. Jeden takový automobil šel do dražby 5. června. Dražila jej aukční síň H&H Classics v anglickím městě Surrey.

Částka byla odhadována i na více jak 900 tisíc korun. A důvod? Nejen perfektní stav vozu, který je kompletně zrenovovaný a na jehož renovaci se podílel i Volkswagen, ale také proto, protože se jedná o unikát. Do Anglie totiž bylo před oficiální distribucí modelů Golf GTI s pravostranným řízením dodáno i 20 modelů s levostranným řízením a toto byl jeden z nich. Pokud vás staré VW zajímají, vyplatí se aukce sledovat a třeba narazíte na nějakou podobnou.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: