28.8.2019
Kategorie: Automobily

BMW chystá nejmenší SUV jaké kdy vyrobilo

BMW a SUV, to jde dohromady. I proto se mnichovská automobilka rozhodla, že postaví i ten nejkompaktnější model, jaký kdy nabídla.

BMW Urban X

BMW má sice v plánu razantnější úspory, které dokonce způsobí zastavení výroby několika málo oblíbených modelů, i přesto však nabídne několik novinek. Mezi nimi by měla být i malá SUV, která jsou stále populárnější, a mezi luxusními výrobci nejsou tolik zastoupena. To by však chtělo BMW u sebe změnit.

V Mnichově se tak pracuje na kompaktním SUV, které bude stát v nabídce pod X2, které je tak trochu paradoxně menší než současná X1. Připravovaná novinka chce mířit především na automobily jako Audi Q2 či konkurovat DS 3 Crossback. Měla by být dokonce menší než Mini Countryman. BMW ale nejdříve bude muset vymyslet, jak vůz pojmenuje, protože X0 se nezdá být tím nejlepším řešením. Mluví se tedy o označení Urban X, což by bylo naprostou novinkou v historii jmen vozů od BMW, které bylo vždy striktně číselné či alfanumerické.

Kompaktní SUV bude využívat platformu s pohonem předních kol, která nebude prostorově příliš náročná. Mělo by se jednat o aktuální FAAR platformu, kterou využívá například řada 1. Základy jsou připraveny elektrifikaci, a proto bychom se měli dočkat také plug-in hybridní verze. Ta by měla kombinovat benzínový tříválec o objemu 1,5 litru s elektromotorem u zadní nápravy, což zajistí pohon všech kol.

Kdy přesně se malého SU dočkáme, prozatím není jasné. Nicméně podobně velký model, by měl časem nabídnout i Minicooper, který se chce vrátit ke kořenům.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům:
Štítky:, , ,