4.10.2017
Kategorie: Motorky, Videa, Zajímavosti

Avionics V1: elektrokolo nebo motorka?

Elektrokola získávají na stále větší popularitě a pokud k nim přičtete i skvělý retro design, máte postaráno o to, že budete nepřehlédnutelní. Rozhodně to tak bude s kolem Avionics V1 od polského výrobce Avionics.

Elektrokola se prodávají ve stále větších počtech a to především díky jejich rozrůstající se dostupnosti. Nemusíte si však kupovat jen praktická a vzhledově ne příliš přitažlivá kola. Sehnat se dají i kousky, od kterých nebudete moci odtrhnout svůj zrak. Mezi velmi zajímavá a především hezká patří kola, která se inspirují vzhledem motorek z první dekády minulého století.

Příkladem je i model V1 od Avionics. Ten vytvořil elektrokolo, které se inspirovalo vzhledem motorek závodících na prkenných drahách. Ty byly populární v prvních desetiletích dvacátého století a to především v USA.

Historie značky Avionics je však mnohem mladší. Založena byla v roce 2015 v Krakově. Model V1 je prvotinou této společnosti a musíme říci, že skutečně velmi povedou. První objednávky společnost přijímá od září tohoto roku.

Perfektní konstrukce

Vedle vzhledu je kolo zajímavé především pro své rozměry a konstrukci. Trubkový rám působí velmi robustním dojmem, který podtrhuje i řešení přední vidlice a odpruženého sedadla, které je umístěno na listovém péru. Samotné sedadlo je pak také velice zajímavé a to díky materiálu, ze kterého je vytvořeno. Tím je dřevo, které posloužilo i v dalších částech tohoto kola, jako například pouzdro baterie.

Samotný elektromotor kola najdeme v zadním náboji a poskytuje výkon 5 kW. Energii motoru dodává 24Ah lithium-iontová baterie. V předu i vzadu najdeme kotouče o průměru 203 mm. Na jedno dobytí kolo ujede asi 120 kilometrů a jeho maximální rychlost je 58 km/h. Dobytí baterie do plné kapacity trvá asi tři hodiny. Podívejte se na video představující tohoto krasavce.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: