3.3.2019
Kategorie: PR

Autokamera TrueCam A7s, vlajková loď v nabídce značky

Autokamer prodává značka TrueCam na českém trhu povícero. Tou nejlepší a nejvyšší z celé nabídky je však model A7s, který s sebou přináší všechno, co byste si od kamery do auta mohli přát.

Výhodou tohoto modelu je například GPS modul, který na rozdíl od některých levnějších zařízení najdete přímo v základní výbavě, navíc rovnou s detekcí radarů. To ovšem není všechno. Na výběr jsou hned dvě různé formáty nejvyššího rozlišení, a to formát 21:9 při 2 560 x 1080 pixelech, respektive 16:9 při 2 304 x 1 296 pixelech.

Kvalita záznamu je tak dostatečně vysoká na to, aby jej bylo možné použít jako důkaz například v případě dopravní nehody nebo „tvrzení proti tvrzení“ při (ne)spáchání dopravního přestupku. Přímo na záznamech lze dobře vyčíst registrační značky kolemjedoucích aut nebo tváře kolemjdoucích lidí.

K podporovaným funkcím patří například ta s názvem tachometr, která zároveň funguje jako spořič obrazovky, když ukazuje aktuální rychlost, kterou se právě pohybujete. Kromě toho zde naleznete kompas, značící směr vašeho pohybu, a případné varování v případě, že jedete rychleji, než v daném úseku stanovuje zákonu.

Výše zmíněný GPS modul pak nahrává vaši trasu, kterou si můžete následně zobrazit v mapách Google. Napojen na něj je systém detekce radarů, který upozorní na blížící se měření rychlosti, což na rozdíl od antiradaru (rušičky) není minimálně u nás nelegální. Aktualizace databáze, čítající přes 33 tisíc míst ve 37 zemích Evropy včetně Ruska, nabízí výrobce zdarma. Za zmínku stojí i možnost aktivace vtipných komentářů namluvených hercem Karlem Zimou, který se nedávno proslavil tím, že daroval ledvinu svému známému. A když už jsme u té češtiny, je do ní kompletně lokalizováno celé menu, přehledně zobrazené na integrovaném displeji.

Samotnou kameru nainstalujete v autě snadno a rychle vzhledem k tomu, že napevno je na skle nebo v jeho okolí umístěn pouze držák, do kterého se samotná kamera zacvakne. Výhodné je to i vzhledem k tomu, že přes tento držák probíhá napájení, takže nemusíte pokaždé vybalovat kabely.

Záznamy se na kameře ukládají ve formě nekonečné smyčky, přičemž nejnovější záznamy přemazávají ty nejstarší. Důležitá je v tomto případě funkce uzamčení, kterou můžete konkrétní sekvenci záznamu ochránit proti přemazání. Záznam se dokáže uzamknout i automaticky, a to ve chvíli, kdy kamera při nárazu (i jen drobném) pozná, že je něco v nepořádku. To je možné díky integrovanému tzv. G-senzoru.

K dispozici jsou také různé asistenty, mezi něž patří třeba systém varování při opuštění svého jízdního pruhu nebo upozornění na nedodržení bezpečné vzdálenosti.

Další informace o autokameře TrueCam A7s získáte zde: https://www.truecam.cz/kamery-do-auta-truecam/truecam-a7s/.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: