1.1.2020
Kategorie: Automobily, Zajímavosti

Aurus Komendant: Ruské SUV se vším všudy

Už i Rusko má svou vlastní značku vyrábějící ty nejluxusnější limuzíny. Její jméno je Aurus a brzy představí velké SUV.

Ve jménu vlasti

Aurus chce konkurovat takovým značkám, jako je Bentley a Rolls-Royce. V její nabídce prozatím najdeme sedan Senat, který používá i Vladimir Putin. To ovšem není vše, Aurus momentálně pečlivě pracuje na SUV pojmenovaném Komendant.

Ruský výrobce si již nechal zaregistrovat toto označení, které tak doplní i Arsenal, tedy luxusní minivan. Všechna tři jména odkazují na jména věží moskevského Kremlu. Zatímco Senat se poprvé představil již v loňském roce na inauguraci Vladimira Putina, na odhalení Komendantu si ještě musíme počkat.

Tušíme však již jeho design ze zveřejněných ilustrací. Jeho tvary nebudou ničím revolučním. Přímo totiž navazují na Senat, vepředu je tak obří maska chladiče ala Rolls-Royce a úzké světlomety.

Prototypy vozu by již měly být hotové a jeden z nich si již v dubnu prohlédl ruský ministr průmyslu a obchodu Denis Manturov. Sériová výroby nicméně začne až v roce 2021, přibližně rok po zahájení výroby Senatu. Oba modely budou dostupné pro běžné zákazníky.

Firma prozatím předala vozy ruským úřadům a s prodejem začne až v příštím roce. Základní cena sedanu Senate je 18 milionů rublů, tedy asi 6,3 milionů korun. Aurus tvrdí, že už má přes 650 zájemců o tento automobil. Prozatím se vozy vyrábějí v dílnách moskevského institutu NAMI. Společnost však chce přesunout výrobu do továrny společnosti Sollers ve Jelabuze v Tatarstánu.

Výrobní kapacita by měla vzrůst ze 150 vozů až 200 vozů ročně na 5 tisíc kusů ročně. S prodejem chce automobilka krom domovského Ruska začít také ve Spojených arabských emirátech a také v Číně.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: