27.3.2019
Kategorie: Automobily, Videa

Aston a jeho další koncept jménem Lagonda

Oživení Lagondy myslí Aston Martin skutečně vážně. Dokazuje to nový koncept, kterým je luxusní elektrický crossover.

Povstání z popela

Aston Martin začíná pořádně rozjíždět své aktivity, za což může poděkovat především penězům od nového majitele, kterým je italský investiční fond Investindustrial. Ten mu pomohl dostat se z finančních problémů a přivést na trh novou generaci modelů. Krom toho automobilka oživuje někdejší slávu značky Lagonda, který představí na ženevském autosalonu jako nový koncept.

Novinka ponese název Lagonda All-Terrain a již nyní se s ní počítá pro sériovou výrobu.  Do ní by se měl vůz dostat ještě dříve než již představený sedan. Produkce by měla být zahájena v roce 2021 v továrně v St. Athanu, kde se bude vyrábět také SUV DBX značky Aston Martin.

All-Terrain bude vizí elektrického crossoveru, který svým designem i technickými vlastnostmi bude přímo navazovat na loňský koncept sedanu od Lagondy. Navíc bude přímo reflektovat výhody, které nabízí nově vyvinutá platforma určená pro elektromobily Lagonda.

Automobilka by ráda novinkami oslovovala především mladé zákazníky, pro které jsou výrobci jako Bentley či Rolls-Royce příliš konzervativní. Tyto zákazníky chce Lagonda hledat především v Číně a na Arabském poloostrovu. Zaujmout je chce především elektrickým pohonem a luxusem vozů.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: