29.1.2020
Kategorie: Motorky

Ariel Ace Iron Horse je zcela unikátní stroj

V Ariel Motor Company představili zcela unikátní a limitovanou edici svého motocyklu Ace. Novinka nese označením Iron Horse a je zcela exklusivním modelem.

Unikátní motocykl

Ariel Ace byl představen v létě roku 2014 coby jednostopá varianta Atomu. Tomu se přibližuje provedením trubkového rámu a pohonné jednotky taktéž Honda. Tento model nyní dostal novou verzi s označením Iron Horse, která zaujme především svým vysokým leskem a specifickým provedením přední vidlice.

Model by měl sestavovat specialista ze sedmi před připravených komponentů z hliníkové slitiny přibližně 70 hodin. Následně probíhá ruční leštění do vysokého lesku, které se týká přední vidlice i obou kol a několika dalších součástí.

V rámu, který je v podstatě uměleckým dílem, je podobně jako v případě klasického provedení Ace, zavěšen kapalinou chlazený vidlicový čtyřválec Honda VFR, který nabízí výkon 127 kW a točivý moment 129 N.m.

Mimo vysokého lesku si Ariel Ace Iron Horse zaslouží pozornost i použitím komponentům z uhlíkových vláken. Z nich jsou vyrobeny blatníky i palivová nádrž. Pro podvozek jsou v přední i zadní části použity špičkové nastavitelné tlumiče Öhlins.

Ariel Motor Company uvádí, že novinka zvládne akcelerovat z 0 na 100 kilometrů v hodině již za tři sekundy a jeho maximální rychlost je 270 kilometrů v hodině. Britská společnost si svou unikátní motorku cení na 29 686 liber včetně DPH, tedy 760 tisíc korun.

Pokud jste majitelem automobilu Ariel Atom, Ace by k němu měl být zcela nezbytný doplněk v garáži i na silnici.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: