5 nejbezpečnějších automobilů podle Euro NCAP

Vybíráte nové auto a vašim hlavním kritériem je bezpečnost? V tom případě vás bude zajímat, které vozy vychází jako nejbezpečnější po náročném testování ze strany Euro NCAP. Ať už máte spadeno na miniauto nebo velké SUV, neodejdete s prázdnou.

1. Nejbezpečnější velké SUV

V kategorii velkých SUV kraluje automobilka Volvo se svým modelem XC90. Za bezpečnost posádky automobil získal 97 % bodů, za ochranu dětí 87 % a za ochranu chodců 72 %. K tomu přičtěte 100 % za bezpečnostní technologie a dostanete rovných pět hvězdiček z pěti.

volvo

Tip: Podívejte se na nabídku modelu Volvo XC90 od prodejce Auto Staiger.

2. Nejbezpečnější supermini

Do kategorie supermini patří i Škoda Fabia. Podle Euro NCAP je ale mnohem bezpečnější Honda Jazz, která získala 93 % za ochranu posádky, 85 % za ochranu dětí, 73 % za ochranu chodců a 71 % za bezpečnostní technologie. Japonská automobilka vytvořila velmi bezpečné a navíc neuvěřitelně stylové malé auto, po kterém šílí především ženy.

honda

3. Nejbezpečnější velké MPV

Potřebujete velmi bezpečné auto pro svou početnou rodinu? Jasnou volbou je velké MPV Ford Galaxy, které si za ochranu posádky i dětí vysloužilo 87 %, za ochranu chodců 79 % a za bezpečnostní technologie 71 %.

ford

4. Nejbezpečnější malé MPV

Pokud se vám Ford Galaxy jeví jako zbytečně velký, ale přesto pošilháváte po dostatečně prostorném MPV, vsaďte na Volkswagen Touran. Za ochranu posádky si vysloužil 88 %, za ochranu dětí 89, za ochranu chodců 71 % a za bezpečnostní technologie 76 %.

voklswagen

5. Nejbezpečnější crossover

Crossovery jsou designově zajímavé a většinou i velmi bezpečné. V případě Infiniti Q30 to rozhodně platí. Malý rodinný vůz získal v testech Euro NCAP 84 % bodu za ochranu posádky, 86 % za ochranu dětí, 91 % za ochranu chodců a za 81 % bezpečnostní technologie.

Nezapomeňte, že ani skvělé hodnocení v Euro NCAP nezaručuje vaši stoprocentní bezpečnosti. Vždy věnujte plnou pozornost řízení, předvídejte a zbytečně neriskujte!

Zdroje fotografií: volvocars.com, honda.cz, ford.co.uk, voklswagen.cz, infiniti.co.uk,

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílejte jej přátelům: